Rekomendacje saksofony

„Hi, I am Mack Goldsbury, professional saxophonist, performing and teaching world-wide. One the most important things to me is to have my saxophone in perfect playing condition.I trusted Lukas Sosna to overhaul my tenor sax. It came back to me playing better than when it was new. Sometimes when you get back your instrument it requires more adjusting. The job that Lukas did need nothing more. I highly recommend him to all saxophonists. Beautiful job, thank you Lukas Sosna.”

 

Saxophonist and flautist Mack Goldsbury was born in Texas, and lived and worked in New York for many years. He moved to Berlin in 1992, where he lived for many years before returning to Texas. A professional musician since he was 17, Goldsbury has contributed to and been involved in a large number of CD productions. The borderline between jazz and pop has never gotten in his way: he has worked with such pop stars as the Temptations, Stevie Wonder, Cher, and Frank Sinatra Jr., and with such jazz greats as Jaki Byard, John Scofield, Paul Motian, Billy Hart, Tim Berne, and Ray Anderson. He is equally at home with traditional and more experimental big bands: he has been a member of the Jimmy Dorsey Orchestra, the RIAS Radio Big Band, and the New York Composer’s Orchestra.

 

„Od ponad 6 lat serwisuję swoje saksofony w SOSNAMUSIC, zarówno instrumenty używane od lat jak i zlecam przeglądy i korekty gwarancyjne nowych saksofonów. W obu przypadkach efekt końcowy zawsze jest wyśmienity. Instrumenty idealnie kryją i stroją, a wykonana usługa jest perfekcyjna estetycznie. Łukasz nie ogranicza sie tylko do naprawy zleconych mu usterek, ale również sam sugeruje naprawy i poprawki, które uszły mojej uwadze, a jego fachowe oko natychmiast wykryło!
Do napraw używa wysokiej jakości materiałów, co umożliwia dłuższe, bezawaryjne eksploatowanie instrumentu. Wielu moich studentów i uczniów korzysta z usług firmy SosnaMusic i ich opinia jest bardzo zbliżona do mojej.
Polecam serdecznie!!!”
Ryszard Krawczuk

 

„Któż lepiej zna problemy z instrumentem jak nie muzyk czynnie uprawiający tą piękną chociaż czasami niewdzięczną profesję. Jest cudownie gdy wszystko gra i odpala, ale gorzej gdy coś nie jest tak jak powinno, co wtedy? – oczywiście szukamy przyczyny, ale kiedy nasze kompetencje zawodzą szukamy bratniej duszy. Wszystko od czasu do czasu potrzebuje przeglądu od samochodu po nasz organizm, ale kiedy czasu mało szukamy uczciwego mechanika czy oddanego sprawie lekarza. Takim człowiekiem w przypadku instrumentów dętych drewnianych o dumnej nazwie saksofony jest Łukasz Sosna, uczciwy i oddany sprawie. Łukasza znam od wielu lat i nawet miałem przyjemność być jego pedagogiem na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, ale nie sądziłem że jego pasje muzyczne przerodzą się w miłość opanowania sztuki czynienia instrumentów lepszymi niż w istocie są. Wydawało mi się że mój instrument jest zawsze sprawny, a pewne uchybienia w brzmieniu wytykałem sobie. Od czasu kiedy z Łukaszem spotykamy się częściej nie zdarzyło się by w moim instrumencie coś nie tak. Czasami jest to drobny detal z pozoru nieistotny, ale dla Łukasza to mega problem, który musi być natychmiast rozwiązany. Wiadomo od zawsze że bez ćwiczenia nie ma postępów, ale w przypadku ich braku nie musimy wydawać pieniędzy na nowe czasami przereklamowane instrumenty, po prostu….. zapytajmy Łukasza. To pasjonat, a do tego kolega z branży.
Drodzy koledzy saksofoniści, zanim postanowicie kupić nowy instrument sprawdżcie ten na którym gracie, właśnie u Łukasza Sosny, może zaoszczędzicie dużo pieniędzy. Pamiętajmy że instrument sam nie gra ale może wpędzić nas w kompleksy. Szczerze polecam serwis Łukasza Sosny bynajmniej nie dlatego że się dobrze znamy, ale on zna się dobrze na tym o czym my nie musimy wiedzieć, po prostu grajmy szczerze i ufajmy tym którzy tą szczerość zauważą i szczerze nam pomogą.Pozdrawiam całą brać saksofonową” Jerzy Główczewski

 

Jerzy Główczewski – absolwent Wydzialu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.Obecnie wykładowca klasy saksofonu tejże uczelni. Swoją muzyczną przygodę rozpoczął w Gdańsku. Uczęszczając do Średniej Szkoły Muzycznej, współpracował z wieloma zespołami lokalnymi trójmiasta jak chociażby „Baszta” (wyróżnienie na festiwalu Jazz nad Odrą). W tym samym czasie rozpoczyna pracę z poznańską super grupą ERGO BAND i Grażyną Łobaszewską. Zwieńczeniem współpracy z Ergo jest dwumiesięczne turnee po byłym ZSSR. Zaraz po powrocie z ZSSR Jerzy Główczewski przenosi się do Katowic na studia. Początek studiów obfituje nagraniem płyty z big bandem AM, oraz współpracą z Jarkiem Śmietaną w formacji EXTRA BALL. W tym czasie Big band ma swój okres prosperity czego dowodem był wyjazd do USA na dwa festiwale jazzowe Reno (Nevada) i Barceley Jazz Festival (California) oraz Jazz Ost East (Norymberga). Po powrocie do kraju, owocna współpraca z zespołem EXTRA BALL – rozliczne koncerty i nagrania płytowe. Zwieńczeniem współpracy z Jarkiem Śmietaną był Ogólnopolski Konkurs Improwizacji Jazzowej. Jerzy Główczewski zostaje laureatem I-szej nagrody tegoż konkursu. Od tego momentu rozpoczyna się współpraca z zespołem Aleksandra Maliszewskiego ALEX BAND, z którym dokonał wielu nagrań płytowych i telewizyjnych, akompaniując znanym i popularnym wykonawcom na wielu festiwalach,(Sopot, Opole). W tym samym czasie współpracuje z wieloma muzykami jazzowymi jak chociażby Zbigniew Lewandowski, Eryk Kulm, Marek Bałata. Od wielu lat uczestnik nagrań muzyki filmowej Zbigniewa Prejsnera w tym słynnego „Requiem for My Friend”, którego prapremiera odbyła się w Teatrze Wielkim w Warszawie. Powtórzenie koncertu miało miejsce w Londynie w legendarnym „Royal Festival Hall” z orkiestrą BBC Concert Orchestra. Ostatnio członek zespołu „The Globetrotters” Bernarda Maselego.

 

„Łukasz tchnął w mój instrument nowego ducha, który inspiruje mnie do twórczej pracy i daje ogromną frajdę i satysfakcję z grania. Jego wielki talent manualny, dbałość o najmniejsze szczegóły oraz świadomość wykształconego saksofonisty, utwierdziły mnie w przekonaniu, że powierzony mu instrument trafił we właściwe ręce. Polecam tego serwisanta wszystkim, którzy cenią świetną relację międzyludzką oraz profesjonalizm, bowiem to przełożyło się na doskonały efekt końcowy remontu mojego instrumentu. (Selmer Super Balanced Action 1951 r.)” Maciej Obara

 

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w Instytucie Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Swoją karierę rozpoczął nagraniem pierwszej płyty zatytułowanej „Message from Ohayo” wraz z Maciejem Garbowskim (bass) i Krzysztofem Grdziukiem (prekusja). W roku 2008 Maciej Obara narał drugą autorską płytę
„I can do it”, która została entuzjastycznie odebrana przez słuchaczy oraz krytyków. W listopadzie 2009 Maciej Obara zaprezentował swój nowy projekt „Obara Special Quartet”, do którego zaprosił czołówkę nowojorkiej awangardy muzycznej działającej w „School of Improvisational Music”: Ralph Alessi (tr), Mark Helias (bass), Nasheet Waits (dr). W 2009 Obara nagrał płytę w tym składzie zatytułowaną ”Four” w studio Systems Two na Brooklynie.
Podróż do Nowego Jorku zaoowocowała również nagraniem drugiej płyty z Johnem Lindbergiem (bass) i Harveyem Sorgenem (drums). Projekt nosi nazwę MaMuGe 3. W listopadzie 2010 płyta MaMuGe 3 zostało wydane przez Ars Cameralis Records. Najnowszym projektem Obary jest kwartet z udziałem wybitnego pianisty Dominika Wani.

 

„Z Łukaszem Sosną znamy się już ładnych kilka lat. Wiedziłem, że SosnaMusic to firma fachowa i kompetentna, specjalizyjąca się w remontach saksofonów. Znakomite rekomendacje od wybitnych saksofonistów, moich przyjaciół i znajomych, skłoniły mnie do podjęcia decyzji o przeprowadzeniu generalnego remontu mojego Selmera w firmie SosnaMusic. Łukasz jest przecież nie tylko wybitnym fachowcem, znającym nowoczesne techniki naprawy instrumentów dętych drewnianych, ale też, a może właśnie przede wszystkim czynnym muzykiem, na co dzień zmagającym się z tymi samymi co inni saksofoniści problemami technicznymi. Ma on jednak tą przewagę ,że potrafi skutecznie i trwale usuwać niedoskonałości techniczne w każdym saksofonie. Wciąż myślałem, że mój instrument (tenor Selmer II srebrny) jeszcze całkiem nieźle się trzyma. Jakież było moje zdziwienie, kiedy to wydobyłem pierwsze dźwięki po generalnym remoncie ze swojego dwudziestoletniego tenora. Saksofon brzmi jak nigdy przedtem, bardziej wyraziste brzmienie, a przede wszystkim zdecydowanie polepszona mechanika i intonacja. Nie muszę już mozolić się z wydobyciem ciepłych brzmień w najniższym rejestrze, altissimo wydobywam z niespotykaną dotąd łatwością. Swoim uczniom i całej społeczności saksofonowej szczerze polecam serwisowanie saksofonów w firmie SosnaMusic. Gorąco Pozdrawiam”. Jacek Hornik

 

Jacek Hornik jest absolwentem Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z operetką w Gliwicach. Był członkiem Kukla Bandu. Współpracował z takimi artystami jak: Renata Przemyk, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki. Obecnie pracuje jako muzyk sesyjny.

 

„Z wielką ochotą i przyjemnością chciałbym zarekomendować wszystkim saksofonistom i klarnecistom firmę Sosna Music.
Jako muzyk grający na ponad 50-letnich saksofonach, mam duże wymagania serwisowe. Powierzenie Łukaszowi Sośnie opieki nad moimi instrumentami okazało się najlepszym wyborem. Łukasz jest stuprocentowym profesjonalistą, a jego zaangażowanie i dbałość o szczegóły, oraz dostosowanie wiedzy do konkretnego przypadku sprawia, że można poczuć się naprawdę wyjątkowo. Instrumenty po remoncie i korektach u Łukasza Sosny doskonale kryją i stroją, co rewelacyjnie wpływa na ich brzmienie. Ponadto mechanika wydaje się wygodniejsza niż w oryginale, ponieważ została dostosowana do moich indywidualnych potrzeb.
Z pewnością duże znaczenie ma również fakt, iż Łukasz jest czynnym muzykiem. Jego wiedza i praktyka na tym polu pomaga w rozwiązywaniu problemów, które nurtują saksofonistów. Pragnę również podkreślić, że cała współpraca odbywa w niezwykle miłej, koleżeńskiej atmosferze. Łukasz Sosna to godny zaufania specjalista.
Polecam!!!”
Jarosław Bothur

 

Jarosław Bothur – saksofonista jazzowy, klarnecista, kompozytor. Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat Honorowego Medalu „Primus Inter Pares” Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dla najlepszego absolwenta roku 2011. Od dwóch lat figuruje w ankiecie JAZZ TOP magazynu Jazz Forum w kategoriach „Saksofon Tenorowy” i „Nowa Nadzieja”. Współpracuje z wieloma czołowymi polskimi muzykami jazzowymi- Zbigniewem Wegehauptem, Januszem Muniakiem, Piotrem Baronem, Michałem Miśkiewiczem, Jerzym Małkiem, Arkiem Skolikiem. Jako lider własnego kwartetu, Jarosław Bothur koncertował na festiwalach w Polsce i za granicą, m. in. w Austrii, Niemczech i Bułgarii. Jest zdobywcą pierwszych nagród na wielu ogólnopolskich konkursach i festiwalach, m. in. Jazz Juniors i Jazz Nad Odrą.

 

Saksofonisto-Flecista. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.
Pracuje od wielu lat jako muzyk orkiestrowy w teatrach muzycznych, operetkach i orkiestrach symfonicznych.
Jest pedagogiem w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, prowadzi big band młodzieżowy oraz klasę fletu i saksofonu Od 2007 roku pracuje również jako montażysta postprodukcji dźwięku w telewizji TVN.

 

Łukasz Sosna z mojego mocno zniszczonego po wielu kontraktach „altu”, zrobił instrument, który znów gra znów jak za dawnych czasów, a być może i nawet lepiej. Potem przyszła kolej na tenor i sopran, więc nie zastanawiając ani chwili znów powierzyłem mu swoje „rurki”.
Polecam ten serwis i mimo, że mam dość daleko, to warto zjawić się co jakiś czas u Łukasza, wypić kawę, pooglądać nowinki które ma w sklepie, posłuchać historii branżowych, a w tym czasie nasz kochany instrument znów wraca do formy.
Leszek Nowotarski

 

„…gram na instrumencie ponad 70-cio letnim ( Selmer Balanced Action z 1940r.), dzięki umiejętnościom i zaangażowaniu Łukasza Sosny saksofon gra i jest sprawny w 100% przez bardzo długi czas!!!polecam wszystkim saksofonistom, którym zależy na jakości wykonania, jednocześnie dziękuję za super wykonaną pracę, oby tak dalej!!!”
Tomasz Adamczak

 

Tomasz Adamczak – saksofonista tenorowy i sopranowy, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (2012), kierunek jazz i muzyka estradowa, stypendysta Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego (2011) oraz stypendysta Zarządu Województwa Dolnośląskiego (2012), uczestnik wielu festiwali i konkursów jazzowych, laureat kilku wyróżnień indywidualnych na VIII Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu (2003), VII Europejskich Integracjach Muzycznych w Żyrardowie (2011) oraz X Krokus Jazz Festiwalu w Jeleniej Górze (2011)

 

„Trzykrotnie zlecałem generalne remonty moich saksofonów firmie SosnaMusic i za każdym razem byłem zachwycony efektem. Otwarte i wyrównane brzmienie, idealne krycie i intonacje to wizytówka firmy. Rzetelne podejście Pana Łukasza do swojego fachu sprawiło, że nawet mój zmęczony wiekiem baryton otrzymał drugie życie. Kiedy SosnaMusic spełni wszystkie życzenia związane z ustawieniem instrumentu wiem, że mogę spać spokojnie ponieważ tak dobrze naprawione instrumenty nie wymagają korekt ani napraw przez bardzo długi czas. Polecam wszystkim saksofonistom!”

 

Karol Gola – saksofonista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu (2010). Gra na saksofonach altowym, barytonowym i sopranowym oraz na flecie. Współtworzy m.in. zespół Maciej Fortuna Quintet, oraz kwartet Mariusza Smolińskiego. W 2010r. wyróżniony na festiwalu RCK ProJazz w Kołobrzegu. Może poszczycić się współpracą na scenie m.in. z Mackiem Goldsbury, Maciejem Sikałą, Erikiem Unsworth, Stanisławem Fijałkowskim, Beatą Przybytek, Izą Zając, Bernardem Mergner, Titilayo Adedokun.

 

„Saksofon gra jak nigdy dotąd!!! Polecam gorąco wszystkim serwis instrumentów u Łukasza, jest PROFESJONALISTĄ a przede wszystkim robi to z pasją i dużym zaangażowaniem !!!”

 

Jacek Owsianka – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii muzycznej w Katowicach. Muzyk sesyjny na codzień grający w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

 

Usługi w firmie Łukasza kończą się zawsze niezwykle dobrym rezultatem w tempie szybszym niż się spodziewamy. Instrument jest w formie olimpijskiej, która odwdzięcza się nam w samych inspirujących chwilach. Gramy na nim z wielką frajdą nie marnując energii na myślenie, że coś z nim jest nie tak. Łukasz jest nie tylko genialnym fachowcem jeśli chodzi o naprawę naszych instrumentów, ale również niesamowitym człowiekiem, który zawsze jest w stanie poprawić nasz humor i dodać otuchy do dalszej pracy. Każde spotkanie z nim i jego załogą pozostawia same najlepsze wspomnienia.

 

Kuba Więcek – saksofonista, kompozytor. Obecnie student pretiżowego Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze. Zaczął grę na saksofonie w wieku 11 lat. Laureat wielu nagród oraz międzynarodowych konkursów. W jego grze słychać wpływy jazzu, folku oraz muzyki klasycznej. Pobierał lekcje u takich mistrzów jak: Lee Konitz, David Binney, Chris Speed, Dick Oatts, Peter Evans, Jim Black oraz wielu innych. Koncertował w Danii, Szwecji, Holandii, Francji, Niemczech, Belgii, Anglii, Polsce, na Łotwie oraz w Stanach Zjednaczonych i Indiach. Współpracował z takimi artystami jak Mike Stern, Gilad Hekselman, Rafał Sarnecki, Michał Barański czy Łukasz Żyta