Rekomendacje akordeon

„Z największą przyjemnością mogę polecić usługi dotyczące napraw jak i strojenia akordeonów przez firmę SOSNAMUSIC. Usługę wykonano bardzo szybko, starannie i precyzyjnie. Gorąco polecam”

Marcin Wyrostek – akordeonista (ur. 16.09.1981 r.) – zwycięzca polskiej, drugiej edycji programu Mam Talent. Wykładowca Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów. Pierwszym akordeonistą w rodzinie jak i nauczycielem Marcina był jego Ojciec. Akordeon trafił do jego domu, gdy dziadek zamienił jedną ze swoich krów na instrument. Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Edukację muzyczną kontynuaował w PSM I i II st. w Jeleniej Górze. Spędzał całe noce w garażu ćwicząc na akordeonie. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą. Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym Detroit (USA) 2005; Esztergom (Węgry) 2003, Dunajska Streda (Słowacja) 2003, Reinach (Szwajcaria) 2003. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005. Jest założycielem projektów: TANGO CORAZON oraz COLORIAGE. Nagrał trzy autorskie płyty, za które otrzymał m.in potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 za płytę „Magia del Tango” oraz podwójną platynową płytę za najnowszy krążek „Coloriage” – 2012. Koncertował na największych, polskich scenach muzycznych m.in. na 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalach: Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera. Miał okazję koncertować z gwiazdami polskiej sceny muzycznej – Kayah, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Adam Sztaba, Orkiestra AUKSO. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym McFerrinem w 2010 roku. Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.

 

„Akordeon to jeden z tych „dźwięcznych ale niewdzięcznych” instrumentów, który trudno jest dobrze nagłośnić i… nastroić. Po latach użytkowania mojej koncertowej Victorii domagała się już ona wizyty u dobrego „lekarza”. Z polecenia kolegów trafiłem do Pana Kacpra z firmy SOSNAMUSIC, który należycie się nią zajął i choć ponoć to „nie-strój zdobi człowieka” to jednak w przypadku instrumentu ów strój jest szalenie ważny. Udało się, Victoria brzmi znów zacnie a i przypadłości techniczne też zostały znakomicie wyeliminowane, za co z tego miejsca bardzo Panu Kacprowi Skonecznemu z SOSNAMUSIC dziękuję i wytrwałości na dalsze lata pracy życzę!”

Piotr Chołołowicz – w latach 1992-97 studiował w klasie akordeonu prof. zw. dr hab. Joachima Pichury w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach po czym kontynuował naukę na studiach podyplomowych w Konserwatorium Wiedeńskim w klasie prof. G. Winklbauer-Zourek. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów akordeonowych (Austria, Szwajcaria, Bułgaria, Polska). Jako solista oraz członek Śląskiego Kwintetu Akordeonowego i trio Ars Harmonica koncertował w Austrii, Bułgarii, Estonii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech, Portugalii, na Litwie, Łotwie i Węgrzech. Koncertował z Toruńską Orkiestrą Kameralną, Płocką i Częstochowską Orkiestrą Symfoniczną oraz Śląską Orkiestrą Kameralną. Dokonał nagrań dla potrzeb Polskiego Radia i Telewizji, austriackiej rozgłośni ORF oraz Radia Zürich. W latach 2001-2007 był członkiem zespołu muzycznego wiedeńskiego teatru Burgtheater Wien. Jest autorem i współautorem muzyki do filmu Tuning słoweńskiego reżysera Igora Sterka, który otrzymał główną nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mannheim w listopadzie 2005r. W roku 2006 wraz z muzykami z zespołu Button Hackers zdobył pierwszą nagrodę w konkursie krajowym Festiwalu Jedynki w Sopocie oraz drugą nagrodę w konkursie międzynarodowym tegoż festiwalu. Wielokrotnie uczestniczył w pracach jury ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych, m.in.:, Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Klingenthall (Niemcy), Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Wilnie (Litwa), Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy Coupe Jounesse w Dunajskiej Stredzie (Słowacja), Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Przemyślu, Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Sanoku, Międzynarodowy Konkurs Rozrywkowej Muzyki Akordeonowej Concertina w Giżycku. Po obronie pracy doktorskiej pracuje obecnie na stanowisku adiunkta w Katedrze Akordeonu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

 

„Od dawna szukałem profesjonalnego stroiciela akordeonów, a znawcy tematu wiedzą, że niełatwo o takowego. Jestem akordeonistą który bardzo dużo koncertuję i instrument który odstawiłem do strojenia był w stanie opłakanym wręcz. Pan Kacper Skoneczny z SOSNAMUSIC spełnił moje oczekiwania w stu procentach. Nie dość że świetnie nastroił mój instrument, to zajął się jeszcze technicznymi niedoróbkami i okazało się że zrobił to bardzo profesjonalnie. Szczerze polecam Pana Kacpra, wszystkim którzy pragną by ich instrument brzmiał wreszcie jak należy. Pozdrawiam całą ekipę SOSNAMUSIC.”

Jakub Mietła – Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, a obecnie wykładowca klasy akordeonu Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Laureat wielu międzynarodowych konkursów i festiwali. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2001/2002 oraz fundacji im. Hugo Kołątaja. Od 2000 r. jest członkiem trio akordeonowego „Ars Harmonica”, z którym koncertuje w całej Europie. Był także współtwórcą i członkiem zespołu smooth-jazzowego „Button Hackers”, z którym nagrał płytę ”To mój anioł” (Polskie radio 2005). Jako solista, poza koncertami w kraju ma za sobą koncerty w Niemczech, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Włoszech i USA. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej m.in. H.Młynkowa, J.Słowińska, R.Przemyk, K.Klich, K.Kilijański, A.Skolik, B.Maseli, J.Królik. Od 2006 r. jest także członkiem zespołu Que Passa (latin jazz, flamenco fusion) z którym nagrał płytę „For you”. Brał udział w projektach polskich oraz zagranicznych grup world music: Jazzmates, Tołhaje (Folkowy fonogram roku 2001), The Globetrotters (Both Sides), Kreszendo (Tu i teraz), THE SHIN (Black Sea Fire, Open World Project), Amine&Hamza (Tunifunk), Halina Młynkowa (Etnoteka). Obecnie współpracuję na stałę z zespołami: Tołhaje, Sokół Orkestar, The Shin, Amine&Hamza M’raihi, Siostry Matkowskie, Limbowski. Artysta ma na swoim koncie współpracę z kompozytorami muzyki filmowej m.in. Zbigniew Preisner, Bartosz Chajdecki, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Łukasz Targosz.

Ceniony muzyk sesyjny.
www.myspace.com/jakubmietla

 

„Odbierając instrument po serwisie w SOSNAMUSIC nie sądziłem, że mój akordeon jest w stanie tak brzmieć. Kacper zaproponował kilka zmian względem ustawień fabrycznych, które ostatecznie wpłynęły bardzo pozytywnie na dźwięk akordeonu. Oprócz perfekcyjnie przeprowadzonego strojenia całej skali instrumentu, dokonał też wielu poprawek w kwestii usterek mechanicznych. Korzystałem z wielu serwisów akordeonu w Polsce, ale jeśli miałbym komuś polecić dobry serwis, to tylko SOSNAMUSIC i Kacper Skoneczny. Usługi SOSNAMUSIC to usługi na możliwie najwyższym poziomie, gwarancja solidności, dbałości o szczegóły, a także umiejętność indywidualnego podejścia do każdego klienta. SZCZERZE POLECAM!!!”

Łukasz Jaworski – jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiował w klasie akordeonu prof. Joachima Pichury i asystenta Piotra Chołołowicza. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II Stopnia im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie, kształcąc się pod kierunkiem Piotra Biazika i Ewy Grabowskiej. Jest także absolwentem Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie studiował na kierunku Pedagogika Instrumentalna. Ponadto ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym im. Karola Adamieckiego w Katowicach, na kierunku Menedżer Kultury. Brał udział w międzynarodowych i krajowych konkursach muzyki akordeonowej, wielokrotnie zajmując czołowe miejsca i wyróżnienia. Koncertował zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Niemczech, Irlandii, Szwajcarii, Austrii, Francji, Czechach, Rosji, a także na Słowacji i Litwie, gdzie brał udział w koncertach solowych i kameralnych. Współpracował m.in. z Orkiestrą Opery Krakowskiej, z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, dla którego komponował muzykę do spektakli teatralnych. Jako solista współpracował również z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej, a także z takimi zespołami jak: Habakuk, Makabunda, Megitza, Kalokaghatos. Od 2009 roku jest członkiem znanego trio akordeonowego Ars Harmonica.

 

„Chciałbym serdecznie polecić serwis akordeonowy SOSNAMUSIC wraz z Kacprem Skonecznym który odpowiada za strojenie instrumentów. Do tego serwisu nie trafiłem przypadkiem, a ponieważ chciałem aby mój instrument odzyskał swoja piękną barwę po trzech latach od jego zakupu, długo szukałem odpowiedniego serwisanta. Kacper Skoneczny (SOSNAMUSIC) okazał się strzałem w dziesiątkę!! Profesjonalna i przyjemna obsługa z którą spotkałem się już od samego początku jest naprawdę godna pochwały. Swój instrument, który przywiozłem do serwisu był w kiepskim stanie. Poprzez trzy lata pracy na nim, wykonywania utworów wszystkich gatunków muzycznych, w różnych warunkach scenicznych (słaba akustyka, plenery) akordeon wymagał konkretnej korekty. Kacper Skoneczny podjął się tego zadania i w bardzo szybkim terminie nastroił cały instrument dając na niego półroczną gwarancję. Cieszę się że taki serwis powstał na Śląsku gdyż dla wielu akordeonistów będzie to wielka ulga oddać swój cenny instrument w dobre i profesjonalne ręce. Serdecznie polecam!!”

Konrad Merta – Urodzony w 1989 roku – akordeonista, aranżer i kompozytor. Jest doktorantem w katedrze akordeonu Akademii Muzycznej w Katowicach, u prof. Joachima Pichury i dr Piotra Chołołowicza. Studia magisterskie na tej uczelni ukończył w 2013 roku z wyróżnieniem. Swoje umiejętności doskonalił również w Folkwang Universität der Kunste w Essen w klasie japońskiej akordeonistki, prof. Mie Miki. Współtworzy również zespół AcCello Duo w, którym może poszczycić się wieloma projektami muzycznymi i nagrodami na międzynarodowych festiwalach muzycznych. W artystycznym posiada kilka nagrań płytowych i radiowych, m.in. AcCello Duo, z folkowym zespołem familijnym, w kwintecie akordeonowym oraz z Chórem Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako solista jest laureatem wielu znaczących konkursów instrumentalnych, w kraju i za granicą. W latach 2007-2012 z powodzeniem brał udział w innych festiwalach muzycznych, na których wraz z młodszą siostrą, skrzypaczką i wokalistką zdobywał przeróżne laury (Grand Prix, Nagrody Główne i Nagrody Publiczności). Jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Młoda Polska”. Wielokrotnie koncertował za granicą, m.in. w Katarze, Azerbejdżanie, na Węgrzech, Litwie, Słowacji, w Niemczech, Czechach, Szwajcarii, Francji, Irlandii, czy Słowenii. Występował też z towarzyszeniem różnych orkiestr: Orkiestry Symfonicznej POSM w Bielsku–Białej, Bielskiej Orkiestry Festiwalowej, Kwintetu Smyczkowego Divertimento, Studenckiej Orkiestry Symfonicznej Silesian Ensemble, Akademickiej Orkiestry Barokowej oraz Studenckiej Orkiestry Festiwalowej. Jako członek orkiestry miał również przyjemność wystąpić wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, współpracuje także przy różnych projektach jako muzyk doangażowany wraz z Orkiestrą Muzyki Nowej.

 

„W trakcie mojej muzycznej drogi edukacji oraz udziału w różnych przedsięwzięciach artystycznych oczywistym stało się, że potrzebne będzie mi wsparcie techniczne przy moim instrumencie wiodącym jakim jest akordeon. W tej kwestii postanowiłem skorzystać z usług profesjonalistów. Jak dobrze wszyscy wiemy, to co kochamy, oddajemy tylko w ręce sprawdzonych fachowców. Wybrałem zatem firmę SOSNAMUSIC i usługi Kacpra Skonecznego. Mój instrument został przygotowany do dalszej pracy w sposób perfekcyjny. Wszelkie niedoskonałości brzmienia i usterki techniczne wynikające z użytkowania instrumentu zostały całkowicie usunięte. Dodatkowo Kacper pomógł mi w instalacji systemu nagłaśniającego do akordeonu, dzięki czemu mogę teraz brzmieć w pełni profesjonalnie w trakcie moich występów przed szeroką publicznością. Jestem dopiero na początku mojej drogi muzycznej, ale już wiem, że będzie na niej towarzyszyć mi tak solidna firma jak SOSNAMUSIC i Kacper Skoneczny. Nasza współpraca zapowiada się zatem na długofalową. Szczerze polecam!”

Grzegorz Zagórski – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karłowicza w Katowicach kształcący się pod bacznym okiem profesora Bogusława Seweryna w klasie akordeonu, absolwent na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie akordeonu prof. Marcina Wyrostka, multiinstrumentalista. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od nauki gry na saksofonie, potem do zestawu instrumentów dołączyły fortepian i najbardziej ukochany – akordeon. Grzegorz opanował także trudną grę na organach kościelnych. Od wielu lat uczestnik różnych projektów muzycznych o różnych składach instrumentalnych. Wraz z ostatnim projektem Bractwo Wiecznego Natchnienia (kraina łagodności, muzyka turystyczna, piosenka studencka), do którego został zaproszony, zdobywa laury na konkursach piosenek w całym kraju m.in. I miejsce Konkursu Turystycznej Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie 2015, I miejsce XXVIII Przeglądu Piosenki Turystycznej, Poezji Śpiewanej I Sztuk Róznych “Wrzosowisko 2015”, Grand Prix Festiwalu Danielka 2015, Grand Prix 2015 Festiwalu Przy Kominku w Kilecach.

 

„Pragnę serdecznie polecić serwis SOSNAMUSIC i Kacpra Skonecznego zajmującego się akordeonami. Wielokrotnie korzystałem z usług Kacpra od kompletnego strojenia po regulacje dźwigni i mechanizmów. Śmiało mogę stwierdzić, że robi to niezwykle dokładnie. Jego wytrwałość i precyzja wpłynęły również w dużym stopniu na głębię brzmienia bandoneonu, który mu powierzyłem. Przed oddaniem do serwisu instrument jęczał, skrzypiał i raczej wcale nie wykazywał chęci do współpracy. Gdy tylko wziąłem w ręce wyremontowany bandoneon i zagrałem kilka dźwięków od razu poczułem, że Kacper wpuścił do środka prawdziwego ducha argentyńskiego tanga.”

Michał Kubarski – absolwent studiów magisterskich w klasie akordeonu prof. AM Marka Andryska. Od najmłodszych lat występuje zarówno w programie solowym jak i w zespołach o różnym składzie instrumentalnym. Zdobywał laury na konkursach ogólnopolskich jak i podczas festiwali międzynarodowych. W swoim dorobku artystycznym Michał może pochwalić się takimi osiągnięciami jak: I miejsce w kategorii do lat 15-tu, Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy „Coup Jeneusse” w Bratysławie (2003, Słowacja); V miejsce w kategorii do lat 15-tu, Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Klingenthal (2006, Niemcy); I miejsce i GRAND PRIX w kat. A, Prezentacje muzyki akordeonowej „harmonia viva” (2006 Wrocław); Srebrny medal w kategorii do lat 15-tu, Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy w Castelfidardo (2007, Włochy); I miejsce w kat. IV do lat 18, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej (2010, Przemyśl); I miejsce w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Akordeonu Szkół Muzycznych II st. w roku szkolnym 2009/2010; I miejsce w kat. Studenckiej, XIX Festiwal Muzyki Akordeonowej (2013, Mława); I miejsce w kat. Studenckiej, Festiwal muzyki akordeonowej (2014, Wiedeń), III miejsce w kat. Studenckiej podczas XVI Konfrontacje Akordeonowe w Gorlicach.
Michał otrzymał również Stypendium „Agrafki Muzycznej” organizowanej przez Fundację J&S Pro Bono Poloniae (2007/2008), Stypendium Krajowego Funduszu na rzecz dzieci (2010/2011), Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010/2011),
Stypendium Rektora AM w Katowicach w latach 2013/2014 i 2014/2015 oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2014/2015).